Ora locală în Sühbaatar, Mongolia
Întrebare: Cât este ceasul la Sühbaatar? Răspuns: Sühbaatar (Selenge) este situat în zona de timp "+08" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +8) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 01:41 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Sühbaatar Va trece la timp de iarnă la 11:14, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4256 zi, 9 oră (e), 32 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Sühbaatar schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Ulaanbaatar) »
| Sühbaatar info: | |
|---|---|
| Țară: | Mongolia |
| Valută: | MNT, Tugrik |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 24 235 = 7.851‰ MNG Populație |
| Elevație: | ≈ 619 m |
| Coordonatele GPS | 50° 13' 53" Nord, 106° 12' 28" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 5585.2 km (3470.5 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 4421.9 km (2747.6 mi) |
| Limbi: [*2] | Mongolă (+1) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,E [*3] |
Set Sühbaatar ca oraș implicit
Moment al zilei în Sühbaatar acum
![]() 04:54 |
![]() |
![]() 20:49 |
Diferența de timp de la Sühbaatar:
| Los Angeles | *************** | | | -15 |
| Ciudad de México | ************** | | | -14 |
| New York | ************ | | | -12 |
| Rio de Janeiro | *********** | | | -11 |
| Londra | ******* | | | -7 |
| Moscova | ***** | | | -5 |
| Dubai | **** | | | -4 |
| Mumbay | ** | | | -2.5 |
| Shanghai | | | 0 | |
| Tokio | +1 | | | * |
| Sydney | +2 | | | ** |

= 7.851‰ MNG Populație



