Ora locală în Khovd, Mongolia
Întrebare: Cât este ceasul la Khovd? Răspuns: Khovd (Hovd) este situat în zona de timp "+07" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +7) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 00:41 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Khovd Va trece la timp de iarnă la 10:14, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4256 zi, 9 oră (e), 32 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Khovd schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Hovd) »
| Khovd info: | |
|---|---|
| Țară: | Mongolia |
| Valută: | MNT, Tugrik |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 30 500 = 9.88‰ MNG Populație |
| Elevație: | ≈ 1395 m |
| Coordonatele GPS | 48° 0' 20" Nord, 91° 38' 31" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 5337.7 km (3316.7 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 4669.3 km (2901.4 mi) |
| Limbi: [*2] | Mongolă (+1) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,E [*3] |
Set Khovd ca oraș implicit
Moment al zilei în Khovd acum
![]() 05:02 |
![]() |
![]() 20:38 |
Diferența de timp de la Khovd:
| Los Angeles | ************** | | | -14 |
| Ciudad de México | ************* | | | -13 |
| New York | *********** | | | -11 |
| Rio de Janeiro | ********** | | | -10 |
| Londra | ****** | | | -6 |
| Moscova | **** | | | -4 |
| Dubai | *** | | | -3 |
| Mumbay | * | | | -1.5 |
| Shanghai | +1 | | | * |
| Tokio | +2 | | | ** |
| Sydney | +3 | | | *** |

= 9.88‰ MNG Populație



