Ora locală în Nouakchott, Mauritania
Întrebare: Cât este ceasul la Nouakchott? Răspuns: Nouakchott este situat în zona de timp "GMT" [*1] (GMT timp de compensare în ore: 0) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): sambata, 30. mai 2026, 12:05 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Nici o schimbare cunoscută.
» Nouakchott schimbă ora 2026, 2027 (Africa/Nouakchott) »
| Nouakchott info: | |
|---|---|
| Țară: | Mauritania |
| Valută: | MRO, Ouguiya |
| Continent: | Africa |
| Populație: | ≈ 661 400 = 206.361‰ MRT Populație |
| Elevație: | ≈ 10 m |
| Coordonatele GPS | 18° 5' 8.9" Nord, 15° 58' 42.6" Vest |
| Distanța de la * Ecuator: | 2011 km (1249.5 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 7996.1 km (4968.5 mi) |
| Limbi: [*2] | Arab/Mauritania (+5) |
| Priză de curent alternativ | 220 V • 50 Hz • C [*3] |
Set Nouakchott ca oraș implicit
Moment al zilei în Nouakchott acum
![]() 06:27 |
![]() |
![]() 19:35 |
Diferența de timp de la Nouakchott:
| Los Angeles | ******* | | | -7 |
| Ciudad de México | ****** | | | -6 |
| New York | **** | | | -4 |
| Rio de Janeiro | *** | | | -3 |
| Londra | +1 | | | * |
| Moscova | +3 | | | *** |
| Dubai | +4 | | | **** |
| Mumbay | +5.5 | | | ***** |
| Shanghai | +8 | | | ******** |
| Tokio | +9 | | | ********* |
| Sydney | +10 | | | ********** |

= 206.361‰ MRT Populație



