Ora locală în Kaédi, Mauritania
Întrebare: Cât este ceasul la Kaédi? Răspuns: Kaédi (Gorgol) este situat în zona de timp "GMT" [*1] (GMT timp de compensare în ore: 0) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): sambata, 30. mai 2026, 12:05 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Nici o schimbare cunoscută.
» Kaédi schimbă ora 2026, 2027 (Africa/Nouakchott) »
| Kaédi info: | |
|---|---|
| Țară: | Mauritania |
| Valută: | MRO, Ouguiya |
| Continent: | Africa |
| Populație: | ≈ 55 374 = 17.277‰ MRT Populație |
| Elevație: | ≈ 31 m |
| Coordonatele GPS | 16° 8' 47.5" Nord, 13° 30' 17.1" Vest |
| Distanța de la * Ecuator: | 1795.3 km (1115.6 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 8211.7 km (5102.5 mi) |
| Limbi: [*2] | Arab/Mauritania (+5) |
| Priză de curent alternativ | 220 V • 50 Hz • C [*3] |
Set Kaédi ca oraș implicit
Moment al zilei în Kaédi acum
![]() 06:21 |
![]() |
![]() 19:22 |
Diferența de timp de la Kaédi:
| Los Angeles | ******* | | | -7 |
| Ciudad de México | ****** | | | -6 |
| New York | **** | | | -4 |
| Rio de Janeiro | *** | | | -3 |
| Londra | +1 | | | * |
| Moscova | +3 | | | *** |
| Dubai | +4 | | | **** |
| Mumbay | +5.5 | | | ***** |
| Shanghai | +8 | | | ******** |
| Tokio | +9 | | | ********* |
| Sydney | +10 | | | ********** |

= 17.277‰ MRT Populație



