Ora locală în Tibnah, Iordania
Întrebare: Cât este ceasul la Tibnah? Răspuns: Tibnah (Irbid) este situat în zona de timp "+03" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +3) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 13:37 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Tibnah Va trece la timp de iarnă la 06:14, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4255 zi, 16 oră (e), 37 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Tibnah schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Amman) »
| Tibnah info: | |
|---|---|
| Țară: | Iordania |
| Valută: | JOD, Dinar |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 5 229 = 0.816‰ JOR Populație |
| Elevație: | ≈ 617 m |
| Coordonatele GPS | 32° 28' 32" Nord, 35° 43' 42.4" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 3610.9 km (2243.7 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 6396.1 km (3974.4 mi) |
| Limbi: [*2] | Arab/Iordania (+1) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,D,F,G,J [*3] |
Set Tibnah ca oraș implicit
Moment al zilei în Tibnah acum
![]() 05:32 |
![]() |
![]() 19:35 |
Diferența de timp de la Tibnah:
| Los Angeles | ********** | | | -10 |
| Ciudad de México | ********* | | | -9 |
| New York | ******* | | | -7 |
| Rio de Janeiro | ****** | | | -6 |
| Londra | ** | | | -2 |
| Moscova | | | 0 | |
| Dubai | +1 | | | * |
| Mumbay | +2.5 | | | ** |
| Shanghai | +5 | | | ***** |
| Tokio | +6 | | | ****** |
| Sydney | +7 | | | ******* |

= 0.816‰ JOR Populație



