Ora locală în Wādī as Sīr, Iordania
Întrebare: Cât este ceasul la Wādī as Sīr? Răspuns: Wādī as Sīr (Amman) este situat în zona de timp "+03" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +3) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 12:20 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Wādī as Sīr Va trece la timp de iarnă la 06:14, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4255 zi, 17 oră (e), 53 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Wādī as Sīr schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Amman) »
| Wādī as Sīr info: | |
|---|---|
| Țară: | Iordania |
| Valută: | JOD, Dinar |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 181 212 = 28.283‰ JOR Populație |
| Elevație: | ≈ 796 m |
| Coordonatele GPS | 31° 57' 4.5" Nord, 35° 49' 11.2" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 3552.6 km (2207.5 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 6454.4 km (4010.6 mi) |
| Limbi: [*2] | Arab/Iordania (+1) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,D,F,G,J [*3] |
Set Wādī as Sīr ca oraș implicit
Moment al zilei în Wādī as Sīr acum
![]() 05:33 |
![]() |
![]() 19:34 |
Diferența de timp de la Wādī as Sīr:
| Los Angeles | ********** | | | -10 |
| Ciudad de México | ********* | | | -9 |
| New York | ******* | | | -7 |
| Rio de Janeiro | ****** | | | -6 |
| Londra | ** | | | -2 |
| Moscova | | | 0 | |
| Dubai | +1 | | | * |
| Mumbay | +2.5 | | | ** |
| Shanghai | +5 | | | ***** |
| Tokio | +6 | | | ****** |
| Sydney | +7 | | | ******* |

= 28.283‰ JOR Populație



