Ora locală în Dibba Al-Hisn, Emiratele Arabe Unite
Întrebare: Cât este ceasul la Dibba Al-Hisn? Răspuns: Dibba Al-Hisn (Al Fujayrah) este situat în zona de timp "+04" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +4) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 13:29 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Dibba Al-Hisn Va trece la timp de iarnă la 07:14, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4255 zi, 17 oră (e), 44 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Dibba Al-Hisn schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Dubai) »
| Dibba Al-Hisn info: | |
|---|---|
| Țară: | Emiratele Arabe Unite |
| Valută: | AED, Dirham |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 26 395 = 5.305‰ ARE Populație |
| Elevație: | ≈ 4 m |
| Coordonatele GPS | 25° 37' 10.4" Nord, 56° 16' 22.5" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 2848.6 km (1770.1 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 7158.4 km (4448 mi) |
| Limbi: [*2] | Arab/Emiratele Arabe Unite (+4) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • G [*3] |
Set Dibba Al-Hisn ca oraș implicit
Moment al zilei în Dibba Al-Hisn acum
![]() 05:25 |
![]() |
![]() 18:58 |
Diferența de timp de la Dibba Al-Hisn:
| Los Angeles | *********** | | | -11 |
| Ciudad de México | ********** | | | -10 |
| New York | ******** | | | -8 |
| Rio de Janeiro | ******* | | | -7 |
| Londra | *** | | | -3 |
| Moscova | * | | | -1 |
| Dubai | | | 0 | |
| Mumbay | +1.5 | | | * |
| Shanghai | +4 | | | **** |
| Tokio | +5 | | | ***** |
| Sydney | +6 | | | ****** |

= 5.305‰ ARE Populație



