Ora locală în Sharjah, Emiratele Arabe Unite
Întrebare: Cât este ceasul la Sharjah? Răspuns: Sharjah (Ash Shāriqah) este situat în zona de timp "+04" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +4) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 13:28 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Sharjah Va trece la timp de iarnă la 07:14, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4255 zi, 17 oră (e), 45 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Sharjah schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Dubai) »
| Sharjah info: | |
|---|---|
| Țară: | Emiratele Arabe Unite |
| Valută: | AED, Dirham |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 543 733 = 109.28‰ ARE Populație |
| Elevație: | ≈ 6 m |
| Coordonatele GPS | 25° 20' 14.5" Nord, 55° 24' 43.4" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 2817.3 km (1750.6 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 7189.8 km (4467.5 mi) |
| Limbi: [*2] | Arab/Emiratele Arabe Unite (+4) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • G [*3] |
Set Sharjah ca oraș implicit
Moment al zilei în Sharjah acum
![]() 05:29 |
![]() |
![]() 19:01 |
Diferența de timp de la Sharjah:
| Los Angeles | *********** | | | -11 |
| Ciudad de México | ********** | | | -10 |
| New York | ******** | | | -8 |
| Rio de Janeiro | ******* | | | -7 |
| Londra | *** | | | -3 |
| Moscova | * | | | -1 |
| Dubai | | | 0 | |
| Mumbay | +1.5 | | | * |
| Shanghai | +4 | | | **** |
| Tokio | +5 | | | ***** |
| Sydney | +6 | | | ****** |

= 109.28‰ ARE Populație



