Ora locală în ‘Amrān, Yemen
Întrebare: Cât este ceasul la ‘Amrān? Răspuns: ‘Amrān (Omran) este situat în zona de timp "+03" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +3) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 12:16 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
‘Amrān Va trece la timp de iarnă la 06:14, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4255 zi, 17 oră (e), 57 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» ‘Amrān schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Aden) »
| ‘Amrān info: | |
|---|---|
| Țară: | Yemen |
| Valută: | YER, Rial |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 90 792 = 3.864‰ YEM Populație |
| Elevație: | ≈ 2239 m |
| Coordonatele GPS | 15° 39' 33.8" Nord, 43° 56' 37.9" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 1741.2 km (1081.9 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 8265.9 km (5136.2 mi) |
| Limbi: [*2] | Arab/Yemen |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • A,D,G [*3] |
Set ‘Amrān ca oraș implicit
Moment al zilei în ‘Amrān acum
![]() 05:32 |
![]() |
![]() 18:30 |
Diferența de timp de la ‘Amrān:
| Los Angeles | ********** | | | -10 |
| Ciudad de México | ********* | | | -9 |
| New York | ******* | | | -7 |
| Rio de Janeiro | ****** | | | -6 |
| Londra | ** | | | -2 |
| Moscova | | | 0 | |
| Dubai | +1 | | | * |
| Mumbay | +2.5 | | | ** |
| Shanghai | +5 | | | ***** |
| Tokio | +6 | | | ****** |
| Sydney | +7 | | | ******* |

= 3.864‰ YEM Populație



