Ora locală în Cần Giờ, Vietnam
Întrebare: Cât este ceasul la Cần Giờ? Răspuns: Cần Giờ (Ho Chi Minh City) este situat în zona de timp "+07" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +7) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 02:58 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Cần Giờ Va trece la timp de iarnă la 10:14, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4256 zi, 7 oră (e), 15 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Cần Giờ schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Ho_Chi_Minh) »
| Cần Giờ info: | |
|---|---|
| Țară: | Vietnam |
| Valută: | VND, Dong |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 55 137 = 0.616‰ VNM Populație |
| Elevație: | ≈ 1 m |
| Coordonatele GPS | 10° 24' 40.1" Nord, 106° 57' 17.1" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 1157.6 km (719.3 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 8849.5 km (5498.8 mi) |
| Limbi: [*2] | Vietnameză (+4) |
| Priză de curent alternativ | 220 V • 50 Hz • A,C,D [*3] |
Set Cần Giờ ca oraș implicit
Moment al zilei în Cần Giờ acum
![]() 05:29 |
![]() |
![]() 18:09 |
Diferența de timp de la Cần Giờ:
| Los Angeles | ************** | | | -14 |
| Ciudad de México | ************* | | | -13 |
| New York | *********** | | | -11 |
| Rio de Janeiro | ********** | | | -10 |
| Londra | ****** | | | -6 |
| Moscova | **** | | | -4 |
| Dubai | *** | | | -3 |
| Mumbay | * | | | -1.5 |
| Shanghai | +1 | | | * |
| Tokio | +2 | | | ** |
| Sydney | +3 | | | *** |

= 0.616‰ VNM Populație



