Ora locală în Şebinkarahisar, Turcia
Întrebare: Cât este ceasul la Şebinkarahisar? Răspuns: Şebinkarahisar (Giresun) este situat în zona de timp "+03" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +3) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 09:00 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Şebinkarahisar Va trece la timp de iarnă la 06:14, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4255 zi, 21 oră (e), 13 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Şebinkarahisar schimbă ora 2026, 2027 (Europe/Istanbul) »
| Şebinkarahisar info: | |
|---|---|
| Țară: | Turcia |
| Valută: | TRY, Lira |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 47 360 = 0.609‰ TUR Populație |
| Elevație: | ≈ 1373 m |
| Coordonatele GPS | 40° 17' 18" Nord, 38° 25' 25" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 4479.6 km (2783.5 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 5527.4 km (3434.6 mi) |
| Limbi: [*2] | Turc/Turcia (+4) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,F [*3] |
Set Şebinkarahisar ca oraș implicit
Moment al zilei în Şebinkarahisar acum
![]() 05:01 |
![]() |
![]() 19:45 |
Diferența de timp de la Şebinkarahisar:
| Los Angeles | ********** | | | -10 |
| Ciudad de México | ********* | | | -9 |
| New York | ******* | | | -7 |
| Rio de Janeiro | ****** | | | -6 |
| Londra | ** | | | -2 |
| Moscova | | | 0 | |
| Dubai | +1 | | | * |
| Mumbay | +2.5 | | | ** |
| Shanghai | +5 | | | ***** |
| Tokio | +6 | | | ****** |
| Sydney | +7 | | | ******* |

= 0.609‰ TUR Populație



