Ora locală în Kulp, Turcia
Întrebare: Cât este ceasul la Kulp? Răspuns: Kulp (Diyarbakır) este situat în zona de timp "+03" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +3) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 08:52 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Kulp Va trece la timp de iarnă la 06:14, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4255 zi, 21 oră (e), 21 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Kulp schimbă ora 2026, 2027 (Europe/Istanbul) »
| Kulp info: | |
|---|---|
| Țară: | Turcia |
| Valută: | TRY, Lira |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 26 569 = 0.341‰ TUR Populație |
| Elevație: | ≈ 934 m |
| Coordonatele GPS | 38° 29' 51.1" Nord, 41° 0' 24" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 4280.5 km (2659.8 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 5726.5 km (3558.3 mi) |
| Limbi: [*2] | Turc/Turcia (+4) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,F [*3] |
Set Kulp ca oraș implicit
Moment al zilei în Kulp acum
![]() 04:56 |
![]() |
![]() 19:29 |
Diferența de timp de la Kulp:
| Los Angeles | ********** | | | -10 |
| Ciudad de México | ********* | | | -9 |
| New York | ******* | | | -7 |
| Rio de Janeiro | ****** | | | -6 |
| Londra | ** | | | -2 |
| Moscova | | | 0 | |
| Dubai | +1 | | | * |
| Mumbay | +2.5 | | | ** |
| Shanghai | +5 | | | ***** |
| Tokio | +6 | | | ****** |
| Sydney | +7 | | | ******* |

= 0.341‰ TUR Populație



