Ora locală în Dobada, Turcia
Întrebare: Cât este ceasul la Dobada? Răspuns: Dobada (Nevşehir) este situat în zona de timp "+03" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +3) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 08:53 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Dobada Va trece la timp de iarnă la 06:14, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4255 zi, 21 oră (e), 20 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Dobada schimbă ora 2026, 2027 (Europe/Istanbul) »
| Dobada info: | |
|---|---|
| Țară: | Turcia |
| Valută: | TRY, Lira |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 6 749 = 0.087‰ TUR Populație |
| Elevație: | ≈ 1246 m |
| Coordonatele GPS | 38° 33' 1" Nord, 34° 30' 33" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 4286.4 km (2663.4 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 5720.7 km (3554.7 mi) |
| Limbi: [*2] | Turc/Turcia (+4) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,F [*3] |
Set Dobada ca oraș implicit
Moment al zilei în Dobada acum
![]() 05:22 |
![]() |
![]() 19:55 |
Diferența de timp de la Dobada:
| Los Angeles | ********** | | | -10 |
| Ciudad de México | ********* | | | -9 |
| New York | ******* | | | -7 |
| Rio de Janeiro | ****** | | | -6 |
| Londra | ** | | | -2 |
| Moscova | | | 0 | |
| Dubai | +1 | | | * |
| Mumbay | +2.5 | | | ** |
| Shanghai | +5 | | | ***** |
| Tokio | +6 | | | ****** |
| Sydney | +7 | | | ******* |

= 0.087‰ TUR Populație



