Ora locală în Lop Buri, Thailanda
Întrebare: Cât este ceasul la Lop Buri? Răspuns: Lop Buri este situat în zona de timp "+07" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +7) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): Luni, 25. mai 2026, 23:15 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Lop Buri Va trece la timp de iarnă la 10:14, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4256 zi, 10 oră (e), 58 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Lop Buri schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Bangkok) »
| Lop Buri info: | |
|---|---|
| Țară: | Thailanda |
| Valută: | THB, Baht |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 57 761 = 0.861‰ THA Populație |
| Elevație: | ≈ 20 m |
| Coordonatele GPS | 14° 47' 53.1" Nord, 100° 39' 14.3" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 1645.4 km (1022.4 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 8361.7 km (5195.7 mi) |
| Limbi: [*2] | Tailandez (+1) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • A,B,C,O [*3] |
Set Lop Buri ca oraș implicit
Moment al zilei în Lop Buri acum
![]() 05:47 |
![]() |
![]() 18:41 |
Diferența de timp de la Lop Buri:
| Los Angeles | ************** | | | -14 |
| Ciudad de México | ************* | | | -13 |
| New York | *********** | | | -11 |
| Rio de Janeiro | ********** | | | -10 |
| Londra | ****** | | | -6 |
| Moscova | **** | | | -4 |
| Dubai | *** | | | -3 |
| Mumbay | * | | | -1.5 |
| Shanghai | +1 | | | * |
| Tokio | +2 | | | ** |
| Sydney | +3 | | | *** |

= 0.861‰ THA Populație



