Ora locală în ‘Abasān al Kabīrah, Teritoriile Palestiniene Ocupate
Întrebare: Cât este ceasul la ‘Abasān al Kabīrah? Răspuns: ‘Abasān al Kabīrah (Gaza Strip) este situat în zona de timp "EEST" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +3) și ora de vară activă (+ 1h) ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 12:37 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
‘Abasān al Kabīrah Va trece la timp de iarnă la 02:00, sambata, 24 octombrie 2026. Set ceas: -1 o. Timp rămas: 150 zi, 13 oră (e), 22 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» ‘Abasān al Kabīrah schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Gaza) »
| ‘Abasān al Kabīrah info: | |
|---|---|
| Țară: | Teritoriile Palestiniene Ocupate |
| Valută: | ILS, Shekel |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 18 163 = 4.78‰ PSE Populație |
| Elevație: | ≈ 71 m |
| Coordonatele GPS | 31° 19' 8.9" Nord, 34° 20' 24.2" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 3482.4 km (2163.8 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 6524.7 km (4054.3 mi) |
| Limbi: [*2] | Arab/Teritoriile Palestiniene Ocupate |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,H [*3] |
Set ‘Abasān al Kabīrah ca oraș implicit
Moment al zilei în ‘Abasān al Kabīrah acum
![]() 05:40 |
![]() |
![]() 19:38 |
Diferența de timp de la ‘Abasān al Kabīrah:
| Los Angeles | ********** | | | -10 |
| Ciudad de México | ********* | | | -9 |
| New York | ******* | | | -7 |
| Rio de Janeiro | ****** | | | -6 |
| Londra | ** | | | -2 |
| Moscova | | | 0 | |
| Dubai | +1 | | | * |
| Mumbay | +2.5 | | | ** |
| Shanghai | +5 | | | ***** |
| Tokio | +6 | | | ****** |
| Sydney | +7 | | | ******* |

= 4.78‰ PSE Populație



