Ora locală în Dambulla, Sri Lanka
Întrebare: Cât este ceasul la Dambulla? Răspuns: Dambulla (Central) este situat în zona de timp "+0530" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +5.5) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 14:46 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Dambulla Va trece la timp de iarnă la 08:44, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4255 zi, 17 oră (e), 58 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Dambulla schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Colombo) »
| Dambulla info: | |
|---|---|
| Țară: | Sri Lanka |
| Valută: | LKR, Rupee |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 66 716 = 3.101‰ LKA Populație |
| Elevație: | ≈ 168 m |
| Coordonatele GPS | 7° 51' 36" Nord, 80° 39' 6" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 874 km (543 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 9133.1 km (5675.1 mi) |
| Limbi: [*2] | Singaleză (+2) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • D,G [*3] |
Set Dambulla ca oraș implicit
Moment al zilei în Dambulla acum
![]() 05:48 |
![]() |
![]() 18:20 |
Diferența de timp de la Dambulla:
| Los Angeles | ************ | | | -12.5 |
| Ciudad de México | *********** | | | -11.5 |
| New York | ********* | | | -9.5 |
| Rio de Janeiro | ******** | | | -8.5 |
| Londra | **** | | | -4.5 |
| Moscova | ** | | | -2.5 |
| Dubai | * | | | -1.5 |
| Mumbay | | | 0 | |
| Shanghai | +2.5 | | | ** |
| Tokio | +3.5 | | | *** |
| Sydney | +4.5 | | | **** |

= 3.101‰ LKA Populație



