Ora locală în Koper, Slovenia
Întrebare: Cât este ceasul la Koper? Răspuns: Koper (Koper-Capodistria) este situat în zona de timp "CEST" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +2) și ora de vară activă (+ 1h) ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): duminica, 31. mai 2026, 12:18 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Koper Va trece la timp de iarnă la 03:00, duminica, 25 octombrie 2026. Set ceas: -1 o. Timp rămas: 146 zi, 14 oră (e), 41 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Koper schimbă ora 2026, 2027 (Europe/Ljubljana) »
| Koper info: | |
|---|---|
| Țară: | Slovenia |
| Valută: | EUR, Euro |
| Continent: | Europa |
| Populație: | ≈ 24 996 = 12.454‰ SVN Populație |
| Elevație: | ≈ 15 m |
| Coordonatele GPS | 45° 32' 49" Nord, 13° 43' 46" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 5064.3 km (3146.8 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 4942.7 km (3071.3 mi) |
| Limbi: [*2] | Slovenă (+1) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,F [*3] |
Set Koper ca oraș implicit
Moment al zilei în Koper acum
![]() 05:19 |
![]() |
![]() 20:45 |
Diferența de timp de la Koper:
| Los Angeles | ********* | | | -9 |
| Ciudad de México | ******** | | | -8 |
| New York | ****** | | | -6 |
| Rio de Janeiro | ***** | | | -5 |
| Londra | * | | | -1 |
| Moscova | +1 | | | * |
| Dubai | +2 | | | ** |
| Mumbay | +3.5 | | | *** |
| Shanghai | +6 | | | ****** |
| Tokio | +7 | | | ******* |
| Sydney | +8 | | | ******** |

= 12.454‰ SVN Populație



