Ora locală în Teiuş, România
Întrebare: Cât este ceasul la Teiuş? Răspuns: Teiuş (Alba) este situat în zona de timp "EEST" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +3) și ora de vară activă (+ 1h) ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): Luni, 25. mai 2026, 10:58 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Teiuş Va trece la timp de iarnă la 04:00, duminica, 25 octombrie 2026. Set ceas: -1 o. Timp rămas: 152 zi, 17 oră (e), 1 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Teiuş schimbă ora 2026, 2027 (Europe/Bucharest) »
| Teiuş info: | |
|---|---|
| Țară: | România |
| Valută: | RON, Leu |
| Continent: | Europa |
| Populație: | ≈ 7 112 = 0.324‰ ROU Populație |
| Elevație: | ≈ 238 m |
| Coordonatele GPS | 46° 12' 0" Nord, 23° 40' 60" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 5137 km (3192 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 4870.1 km (3026.1 mi) |
| Limbi: [*2] | Română (+2) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,F [*3] |
Set Teiuş ca oraș implicit
Moment al zilei în Teiuş acum
![]() 05:42 |
![]() |
![]() 21:02 |
Diferența de timp de la Teiuş:
| Los Angeles | ********** | | | -10 |
| Ciudad de México | ********* | | | -9 |
| New York | ******* | | | -7 |
| Rio de Janeiro | ****** | | | -6 |
| Londra | ** | | | -2 |
| Moscova | | | 0 | |
| Dubai | +1 | | | * |
| Mumbay | +2.5 | | | ** |
| Shanghai | +5 | | | ***** |
| Tokio | +6 | | | ****** |
| Sydney | +7 | | | ******* |

= 0.324‰ ROU Populație



