Ora locală în Salonta, România
Întrebare: Cât este ceasul la Salonta? Răspuns: Salonta (Bihor) este situat în zona de timp "EEST" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +3) și ora de vară activă (+ 1h) ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): Luni, 25. mai 2026, 11:02 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Salonta Va trece la timp de iarnă la 04:00, duminica, 25 octombrie 2026. Set ceas: -1 o. Timp rămas: 152 zi, 16 oră (e), 57 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Salonta schimbă ora 2026, 2027 (Europe/Bucharest) »
| Salonta info: | |
|---|---|
| Țară: | România |
| Valută: | RON, Leu |
| Continent: | Europa |
| Populație: | ≈ 17 561 = 0.8‰ ROU Populație |
| Elevație: | ≈ 92 m |
| Coordonatele GPS | 46° 47' 60" Nord, 21° 38' 60" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 5203.7 km (3233.4 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 4803.4 km (2984.7 mi) |
| Limbi: [*2] | Română (+2) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,F [*3] |
Set Salonta ca oraș implicit
Moment al zilei în Salonta acum
![]() 05:47 |
![]() |
![]() 21:12 |
Diferența de timp de la Salonta:
| Los Angeles | ********** | | | -10 |
| Ciudad de México | ********* | | | -9 |
| New York | ******* | | | -7 |
| Rio de Janeiro | ****** | | | -6 |
| Londra | ** | | | -2 |
| Moscova | | | 0 | |
| Dubai | +1 | | | * |
| Mumbay | +2.5 | | | ** |
| Shanghai | +5 | | | ***** |
| Tokio | +6 | | | ****** |
| Sydney | +7 | | | ******* |

= 0.8‰ ROU Populație



