Ora locală în Lenauheim, România
Întrebare: Cât este ceasul la Lenauheim? Răspuns: Lenauheim (Timiş) este situat în zona de timp "EEST" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +3) și ora de vară activă (+ 1h) ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): Luni, 25. mai 2026, 11:02 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Lenauheim Va trece la timp de iarnă la 04:00, duminica, 25 octombrie 2026. Set ceas: -1 o. Timp rămas: 152 zi, 16 oră (e), 57 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Lenauheim schimbă ora 2026, 2027 (Europe/Bucharest) »
| Lenauheim info: | |
|---|---|
| Țară: | România |
| Valută: | RON, Leu |
| Continent: | Europa |
| Populație: | ≈ 5 605 = 0.255‰ ROU Populație |
| Elevație: | ≈ 86 m |
| Coordonatele GPS | 45° 52' 19" Nord, 20° 47' 58" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 5100.5 km (3169.3 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 4906.6 km (3048.8 mi) |
| Limbi: [*2] | Română (+2) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,F [*3] |
Set Lenauheim ca oraș implicit
Moment al zilei în Lenauheim acum
![]() 05:54 |
![]() |
![]() 21:12 |
Diferența de timp de la Lenauheim:
| Los Angeles | ********** | | | -10 |
| Ciudad de México | ********* | | | -9 |
| New York | ******* | | | -7 |
| Rio de Janeiro | ****** | | | -6 |
| Londra | ** | | | -2 |
| Moscova | | | 0 | |
| Dubai | +1 | | | * |
| Mumbay | +2.5 | | | ** |
| Shanghai | +5 | | | ***** |
| Tokio | +6 | | | ****** |
| Sydney | +7 | | | ******* |

= 0.255‰ ROU Populație



