Ora locală în Urumqi, Republica Populară Chineză
Întrebare: Cât este ceasul la Urumqi? Răspuns: Urumqi (Ürümqi, Xinjiang Uygur Zizhiqu) este situat în zona de timp "+06" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +6) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): Luni, 25. mai 2026, 22:27 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Urumqi Va trece la timp de iarnă la 09:14, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4256 zi, 10 oră (e), 46 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Urumqi schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Urumqi) »
| Urumqi info: | |
|---|---|
| Țară: | Republica Populară Chineză |
| Valută: | CNY, Yuan Renminbi |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 3 029 372 = 2.278‰ CHN Populație |
| Elevație: | ≈ 862 m |
| Coordonatele GPS | 43° 48' 3.5" Nord, 87° 36' 1.7" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 4870.2 km (3026.2 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 5136.9 km (3191.9 mi) |
| Limbi: [*2] | Chineză/Republica Populară Chineză (+5) |
| Priză de curent alternativ | 220 V • 50 Hz • A,C,I [*3] |
Set Urumqi ca oraș implicit
Moment al zilei în Urumqi acum
![]() 04:34 |
![]() |
![]() 19:38 |
Diferența de timp de la Urumqi:
| Los Angeles | ************* | | | -13 |
| Ciudad de México | ************ | | | -12 |
| New York | ********** | | | -10 |
| Rio de Janeiro | ********* | | | -9 |
| Londra | ***** | | | -5 |
| Moscova | *** | | | -3 |
| Dubai | ** | | | -2 |
| Mumbay | | | -0.5 | |
| Shanghai | +2 | | | ** |
| Tokio | +3 | | | *** |
| Sydney | +4 | | | **** |

= 2.278‰ CHN Populație



