Ora locală în Sishilichengzi, Republica Populară Chineză
Întrebare: Cât este ceasul la Sishilichengzi? Răspuns: Sishilichengzi (Xinjiang Uygur Zizhiqu) este situat în zona de timp "+06" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +6) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 01:12 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Sishilichengzi Va trece la timp de iarnă la 09:14, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4256 zi, 8 oră (e), 1 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Sishilichengzi schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Urumqi) »
| Sishilichengzi info: | |
|---|---|
| Țară: | Republica Populară Chineză |
| Valută: | CNY, Yuan Renminbi |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 8 722 = 0.007‰ CHN Populație |
| Elevație: | ≈ 1057 m |
| Coordonatele GPS | 41° 57' 43" Nord, 86° 28' 36" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 4665.7 km (2899.1 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 5341.3 km (3318.9 mi) |
| Limbi: [*2] | Chineză/Republica Populară Chineză (+5) |
| Priză de curent alternativ | 220 V • 50 Hz • A,C,I [*3] |
Set Sishilichengzi ca oraș implicit
Moment al zilei în Sishilichengzi acum
![]() 04:44 |
![]() |
![]() 19:37 |
Diferența de timp de la Sishilichengzi:
| Los Angeles | ************* | | | -13 |
| Ciudad de México | ************ | | | -12 |
| New York | ********** | | | -10 |
| Rio de Janeiro | ********* | | | -9 |
| Londra | ***** | | | -5 |
| Moscova | *** | | | -3 |
| Dubai | ** | | | -2 |
| Mumbay | | | -0.5 | |
| Shanghai | +2 | | | ** |
| Tokio | +3 | | | *** |
| Sydney | +4 | | | **** |

= 0.007‰ CHN Populație



