Ora locală în Shuangjiang, Republica Populară Chineză
Întrebare: Cât este ceasul la Shuangjiang? Răspuns: Shuangjiang (Hunan) este situat în zona de timp "CST" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +8) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 03:05 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Nici o schimbare cunoscută.
» Shuangjiang schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Shanghai) »
| Shuangjiang info: | |
|---|---|
| Țară: | Republica Populară Chineză |
| Valută: | CNY, Yuan Renminbi |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 8 320 = 0.006‰ CHN Populație |
| Elevație: | ≈ 525 m |
| Coordonatele GPS | 26° 9' 16.8" Nord, 109° 42' 49.7" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 2908.1 km (1807 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 7098.9 km (4411.1 mi) |
| Limbi: [*2] | Chineză/Republica Populară Chineză (+5) |
| Priză de curent alternativ | 220 V • 50 Hz • A,C,I [*3] |
Set Shuangjiang ca oraș implicit
Moment al zilei în Shuangjiang acum
![]() 05:50 |
![]() |
![]() 19:26 |
Diferența de timp de la Shuangjiang:
| Los Angeles | *************** | | | -15 |
| Ciudad de México | ************** | | | -14 |
| New York | ************ | | | -12 |
| Rio de Janeiro | *********** | | | -11 |
| Londra | ******* | | | -7 |
| Moscova | ***** | | | -5 |
| Dubai | **** | | | -4 |
| Mumbay | ** | | | -2.5 |
| Shanghai | | | 0 | |
| Tokio | +1 | | | * |
| Sydney | +2 | | | ** |

= 0.006‰ CHN Populație



