Ora locală în Nguigmi, Niger
Întrebare: Cât este ceasul la Nguigmi? Răspuns: Nguigmi (Diffa) este situat în zona de timp "WAT" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +1) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 18:14 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Nici o schimbare cunoscută.
» Nguigmi schimbă ora 2026, 2027 (Africa/Niamey) »
| Nguigmi info: | |
|---|---|
| Țară: | Niger |
| Valută: | XOF, Franc |
| Continent: | Africa |
| Populație: | ≈ 17 897 = 1.127‰ NER Populație |
| Elevație: | ≈ 287 m |
| Coordonatele GPS | 14° 14' 58.3" Nord, 13° 6' 33.2" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 1584.4 km (984.5 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 8422.7 km (5233.6 mi) |
| Limbi: [*2] | Franceză/Niger (+3) |
| Priză de curent alternativ | 220 V • 50 Hz • C,D,E,F [*3] |
Set Nguigmi ca oraș implicit
Moment al zilei în Nguigmi acum
![]() 05:38 |
![]() |
![]() 18:31 |
Diferența de timp de la Nguigmi:
| Los Angeles | ******** | | | -8 |
| Ciudad de México | ******* | | | -7 |
| New York | ***** | | | -5 |
| Rio de Janeiro | **** | | | -4 |
| Londra | | | 0 | |
| Moscova | +2 | | | ** |
| Dubai | +3 | | | *** |
| Mumbay | +4.5 | | | **** |
| Shanghai | +7 | | | ******* |
| Tokio | +8 | | | ******** |
| Sydney | +9 | | | ********* |

= 1.127‰ NER Populație



