Ora locală în Keïta, Niger
Întrebare: Cât este ceasul la Keïta? Răspuns: Keïta (Tahoua) este situat în zona de timp "WAT" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +1) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 19:29 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Nici o schimbare cunoscută.
» Keïta schimbă ora 2026, 2027 (Africa/Niamey) »
| Keïta info: | |
|---|---|
| Țară: | Niger |
| Valută: | XOF, Franc |
| Continent: | Africa |
| Populație: | ≈ 8 960 = 0.564‰ NER Populație |
| Elevație: | ≈ 395 m |
| Coordonatele GPS | 14° 45' 18.4" Nord, 5° 46' 29.6" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 1640.6 km (1019.4 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 8366.4 km (5198.7 mi) |
| Limbi: [*2] | Franceză/Niger (+3) |
| Priză de curent alternativ | 220 V • 50 Hz • C,D,E,F [*3] |
Set Keïta ca oraș implicit
Moment al zilei în Keïta acum
![]() 06:06 |
![]() |
![]() 19:01 |
Diferența de timp de la Keïta:
| Los Angeles | ******** | | | -8 |
| Ciudad de México | ******* | | | -7 |
| New York | ***** | | | -5 |
| Rio de Janeiro | **** | | | -4 |
| Londra | | | 0 | |
| Moscova | +2 | | | ** |
| Dubai | +3 | | | *** |
| Mumbay | +4.5 | | | **** |
| Shanghai | +7 | | | ******* |
| Tokio | +8 | | | ******** |
| Sydney | +9 | | | ********* |

= 0.564‰ NER Populație



