Ora locală în Rājbirāj, Nepal
Întrebare: Cât este ceasul la Rājbirāj? Răspuns: Rājbirāj (Eastern Region) este situat în zona de timp "+0545" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +5.75) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 00:50 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Rājbirāj Va trece la timp de iarnă la 08:59, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4256 zi, 8 oră (e), 8 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Rājbirāj schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Kathmandu) »
| Rājbirāj info: | |
|---|---|
| Țară: | Nepal |
| Valută: | NPR, Rupee |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 33 061 = 1.142‰ NPL Populație |
| Elevație: | ≈ 88 m |
| Coordonatele GPS | 26° 31' 60" Nord, 86° 45' 0" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 2950.2 km (1833.2 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 7056.8 km (4384.9 mi) |
| Limbi: [*2] | Nepaleză (+1) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,D,M [*3] |
Set Rājbirāj ca oraș implicit
Moment al zilei în Rājbirāj acum
![]() 05:06 |
![]() |
![]() 18:43 |
Diferența de timp de la Rājbirāj:
| Los Angeles | ************ | | | -12.75 |
| Ciudad de México | *********** | | | -11.75 |
| New York | ********* | | | -9.75 |
| Rio de Janeiro | ******** | | | -8.75 |
| Londra | **** | | | -4.75 |
| Moscova | ** | | | -2.75 |
| Dubai | * | | | -1.75 |
| Mumbay | | | -0.25 | |
| Shanghai | +2.25 | | | ** |
| Tokio | +3.25 | | | *** |
| Sydney | +4.25 | | | **** |

= 1.142‰ NPL Populație



