Ora locală în Lashio, Myanmar
Întrebare: Cât este ceasul la Lashio? Răspuns: Lashio (Shan) este situat în zona de timp "+0630" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +6.5) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): Luni, 25. mai 2026, 21:32 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Lashio Va trece la timp de iarnă la 09:44, marti, 19 Ianuarie 2038. Set ceas: 0 o. Timp rămas: 4256 zi, 12 oră (e), 11 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Lashio schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Rangoon) »
| Lashio info: | |
|---|---|
| Țară: | Myanmar |
| Valută: | MMK, Kyat |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 131 016 = 2.453‰ MMR Populație |
| Elevație: | ≈ 845 m |
| Coordonatele GPS | 22° 56' 9.2" Nord, 97° 44' 59.3" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 2550.2 km (1584.6 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 7456.8 km (4633.5 mi) |
| Limbi: [*2] | Birmanez |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • A,C,D,G,I [*3] |
Set Lashio ca oraș implicit
Moment al zilei în Lashio acum
![]() 05:14 |
![]() |
![]() 18:37 |
Diferența de timp de la Lashio:
| Los Angeles | ************* | | | -13.5 |
| Ciudad de México | ************ | | | -12.5 |
| New York | ********** | | | -10.5 |
| Rio de Janeiro | ********* | | | -9.5 |
| Londra | ***** | | | -5.5 |
| Moscova | *** | | | -3.5 |
| Dubai | ** | | | -2.5 |
| Mumbay | * | | | -1 |
| Shanghai | +1.5 | | | * |
| Tokio | +2.5 | | | ** |
| Sydney | +3.5 | | | *** |

= 2.453‰ MMR Populație



