Ora locală în Maputo, Mozambic
Întrebare: Cât este ceasul la Maputo? Răspuns: Maputo (Maputo City) este situat în zona de timp "CAT" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +2) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): duminica, 31. mai 2026, 15:14 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Nici o schimbare cunoscută.
» Maputo schimbă ora 2026, 2027 (Africa/Maputo) »
| Maputo info: | |
|---|---|
| Țară: | Mozambic |
| Valută: | MZN, Metical |
| Continent: | Africa |
| Populație: | ≈ 1 191 613 = 54.013‰ MOZ Populație |
| Elevație: | ≈ 70 m |
| Coordonatele GPS | 25° 57' 55.9" Sud, 32° 34' 59.6" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 2887.1 km (1794 mi) |
| Distanța de la * Polul Sud: | 7120 km (4424.1 mi) |
| Limbi: [*2] | Portugheză/Mozambic (+1) |
| Priză de curent alternativ | 220 V • 50 Hz • C,F,M [*3] |
Set Maputo ca oraș implicit
Moment al zilei în Maputo acum
![]() 06:28 |
![]() |
![]() 17:06 |
Diferența de timp de la Maputo:
| Los Angeles | ********* | | | -9 |
| Ciudad de México | ******** | | | -8 |
| New York | ****** | | | -6 |
| Rio de Janeiro | ***** | | | -5 |
| Londra | * | | | -1 |
| Moscova | +1 | | | * |
| Dubai | +2 | | | ** |
| Mumbay | +3.5 | | | *** |
| Shanghai | +6 | | | ****** |
| Tokio | +7 | | | ******* |
| Sydney | +8 | | | ******** |

= 54.013‰ MOZ Populație



