Ora locală în Rosarito, Mexic
Întrebare: Cât este ceasul la Rosarito? Răspuns: Rosarito (Baja California) este situat în zona de timp "PDT" [*1] (GMT timp de compensare în ore: -7) și ora de vară activă (+ 1h) ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): Luni, 25. mai 2026, 00:04 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Rosarito Va trece la timp de iarnă la 02:00, duminica, 01 noiembrie 2026. Set ceas: -1 o. Timp rămas: 160 zi, 1 oră (e), 55 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Rosarito schimbă ora 2026, 2027 (America/Tijuana) »
| Rosarito info: | |
|---|---|
| Țară: | Mexic |
| Valută: | MXN, Peso |
| Continent: | America de Nord |
| Populație: | ≈ 66 020 = 0.587‰ MEX Populație |
| Elevație: | ≈ 46 m |
| Coordonatele GPS | 32° 21' 37.6" Nord, 117° 2' 47.2" Vest |
| Distanța de la * Ecuator: | 3598.1 km (2235.8 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 6408.9 km (3982.3 mi) |
| Limbi: [*2] | Spaniolă/Mexic |
| Priză de curent alternativ | 127 V • 60 Hz • A,B [*3] |
Set Rosarito ca oraș implicit
Moment al zilei în Rosarito acum
![]() 05:44 |
![]() |
![]() 19:46 |
Diferența de timp de la Rosarito:
| Los Angeles | | | 0 | |
| Ciudad de México | +1 | | | * |
| New York | +3 | | | *** |
| Rio de Janeiro | +4 | | | **** |
| Londra | +8 | | | ******** |
| Moscova | +10 | | | ********** |
| Dubai | +11 | | | *********** |
| Mumbay | +12.5 | | | ************ |
| Shanghai | +15 | | | *************** |
| Tokio | +16 | | | **************** |
| Sydney | +17 | | | ***************** |

= 0.587‰ MEX Populație



