Ora locală în Playa del Carmen, Mexic
Întrebare: Cât este ceasul la Playa del Carmen? Răspuns: Playa del Carmen (Quintana Roo) este situat în zona de timp "EST" [*1] (GMT timp de compensare în ore: -5) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): Luni, 25. mai 2026, 02:05 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Nici o schimbare cunoscută.
» Playa del Carmen schimbă ora 2026, 2027 (America/Cancun) »
| Playa del Carmen info: | |
|---|---|
| Țară: | Mexic |
| Valută: | MXN, Peso |
| Continent: | America de Nord |
| Populație: | ≈ 100 383 = 0.893‰ MEX Populație |
| Elevație: | ≈ 9 m |
| Coordonatele GPS | 20° 37' 38.6" Nord, 87° 4' 47.5" Vest |
| Distanța de la * Ecuator: | 2293.6 km (1425.1 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 7713.5 km (4793 mi) |
| Limbi: [*2] | Spaniolă/Mexic |
| Priză de curent alternativ | 127 V • 60 Hz • A,B [*3] |
Set Playa del Carmen ca oraș implicit
Moment al zilei în Playa del Carmen acum
![]() 06:07 |
![]() |
![]() 19:22 |
Diferența de timp de la Playa del Carmen:
| Los Angeles | ** | | | -2 |
| Ciudad de México | * | | | -1 |
| New York | +1 | | | * |
| Rio de Janeiro | +2 | | | ** |
| Londra | +6 | | | ****** |
| Moscova | +8 | | | ******** |
| Dubai | +9 | | | ********* |
| Mumbay | +10.5 | | | ********** |
| Shanghai | +13 | | | ************* |
| Tokio | +14 | | | ************** |
| Sydney | +15 | | | *************** |

= 0.893‰ MEX Populație



