Ora locală în Kafir Yasif, Israel
Întrebare: Cât este ceasul la Kafir Yasif? Răspuns: Kafir Yasif (Northern District) este situat în zona de timp "IDT" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +3) și ora de vară activă (+ 1h) ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 13:37 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Kafir Yasif Va trece la timp de iarnă la 02:00, duminica, 25 octombrie 2026. Set ceas: -1 o. Timp rămas: 151 zi, 12 oră (e), 22 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Kafir Yasif schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Jerusalem) »
| Kafir Yasif info: | |
|---|---|
| Țară: | Israel |
| Valută: | ILS, Shekel |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 8 308 = 1.13‰ ISR Populație |
| Elevație: | ≈ 59 m |
| Coordonatele GPS | 32° 57' 16.2" Nord, 35° 9' 44.3" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 3664.2 km (2276.8 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 6342.9 km (3941.3 mi) |
| Limbi: [*2] | Ebraică (+3) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,H [*3] |
Set Kafir Yasif ca oraș implicit
Moment al zilei în Kafir Yasif acum
![]() 05:33 |
![]() |
![]() 19:39 |
Diferența de timp de la Kafir Yasif:
| Los Angeles | ********** | | | -10 |
| Ciudad de México | ********* | | | -9 |
| New York | ******* | | | -7 |
| Rio de Janeiro | ****** | | | -6 |
| Londra | ** | | | -2 |
| Moscova | | | 0 | |
| Dubai | +1 | | | * |
| Mumbay | +2.5 | | | ** |
| Shanghai | +5 | | | ***** |
| Tokio | +6 | | | ****** |
| Sydney | +7 | | | ******* |

= 1.13‰ ISR Populație



