Ora locală în Beit Şemeș, Israel
Întrebare: Cât este ceasul la Beit Şemeș? Răspuns: Beit Şemeș (Bet Shemesh, Jerusalem) este situat în zona de timp "IDT" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +3) și ora de vară activă (+ 1h) ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 12:18 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Beit Şemeș Va trece la timp de iarnă la 02:00, duminica, 25 octombrie 2026. Set ceas: -1 o. Timp rămas: 151 zi, 13 oră (e), 41 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Beit Şemeș schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Jerusalem) »
| Beit Şemeș info: | |
|---|---|
| Țară: | Israel |
| Valută: | ILS, Shekel |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 67 100 = 9.124‰ ISR Populație |
| Elevație: | ≈ 282 m |
| Coordonatele GPS | 31° 43' 50.6" Nord, 34° 59' 34.5" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 3528.1 km (2192.3 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 6478.9 km (4025.8 mi) |
| Limbi: [*2] | Ebraică (+3) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,H [*3] |
Set Beit Şemeș ca oraș implicit
Moment al zilei în Beit Şemeș acum
![]() 05:37 |
![]() |
![]() 19:36 |
Diferența de timp de la Beit Şemeș:
| Los Angeles | ********** | | | -10 |
| Ciudad de México | ********* | | | -9 |
| New York | ******* | | | -7 |
| Rio de Janeiro | ****** | | | -6 |
| Londra | ** | | | -2 |
| Moscova | | | 0 | |
| Dubai | +1 | | | * |
| Mumbay | +2.5 | | | ** |
| Shanghai | +5 | | | ***** |
| Tokio | +6 | | | ****** |
| Sydney | +7 | | | ******* |

= 9.124‰ ISR Populație



