Ora locală în ‘Arad, Israel
Întrebare: Cât este ceasul la ‘Arad? Răspuns: ‘Arad (Southern District) este situat în zona de timp "IDT" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +3) și ora de vară activă (+ 1h) ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 13:34 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
‘Arad Va trece la timp de iarnă la 02:00, duminica, 25 octombrie 2026. Set ceas: -1 o. Timp rămas: 151 zi, 12 oră (e), 25 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» ‘Arad schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Jerusalem) »
| ‘Arad info: | |
|---|---|
| Țară: | Israel |
| Valută: | ILS, Shekel |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 23 700 = 3.223‰ ISR Populație |
| Elevație: | ≈ 613 m |
| Coordonatele GPS | 31° 15' 31.8" Nord, 35° 12' 46.2" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 3475.7 km (2159.7 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 6531.4 km (4058.4 mi) |
| Limbi: [*2] | Ebraică (+3) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,H [*3] |
Set ‘Arad ca oraș implicit
Moment al zilei în ‘Arad acum
![]() 05:37 |
![]() |
![]() 19:35 |
Diferența de timp de la ‘Arad:
| Los Angeles | ********** | | | -10 |
| Ciudad de México | ********* | | | -9 |
| New York | ******* | | | -7 |
| Rio de Janeiro | ****** | | | -6 |
| Londra | ** | | | -2 |
| Moscova | | | 0 | |
| Dubai | +1 | | | * |
| Mumbay | +2.5 | | | ** |
| Shanghai | +5 | | | ***** |
| Tokio | +6 | | | ****** |
| Sydney | +7 | | | ******* |

= 3.223‰ ISR Populație



