Ora locală în Heraklion, Grecia
Întrebare: Cât este ceasul la Heraklion? Răspuns: Heraklion (Irákleion, Crete) este situat în zona de timp "EEST" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +3) și ora de vară activă (+ 1h) ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): sambata, 30. mai 2026, 22:23 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Heraklion Va trece la timp de iarnă la 04:00, duminica, 25 octombrie 2026. Set ceas: -1 o. Timp rămas: 147 zi, 5 oră (e), 36 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Heraklion schimbă ora 2026, 2027 (Europe/Athens) »
| Heraklion info: | |
|---|---|
| Țară: | Grecia |
| Valută: | EUR, Euro |
| Continent: | Europa |
| Populație: | ≈ 137 154 = 12.469‰ GRC Populație |
| Elevație: | ≈ 60 m |
| Coordonatele GPS | 35° 19' 40.3" Nord, 25° 8' 36.3" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 3928.1 km (2440.8 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 6079 km (3777.3 mi) |
| Limbi: [*2] | Greacă modernă (1453-)/Grecia (+2) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,F [*3] |
Set Heraklion ca oraș implicit
Moment al zilei în Heraklion acum
![]() 06:06 |
![]() |
![]() 20:27 |
Diferența de timp de la Heraklion:
| Los Angeles | ********** | | | -10 |
| Ciudad de México | ********* | | | -9 |
| New York | ******* | | | -7 |
| Rio de Janeiro | ****** | | | -6 |
| Londra | ** | | | -2 |
| Moscova | | | 0 | |
| Dubai | +1 | | | * |
| Mumbay | +2.5 | | | ** |
| Shanghai | +5 | | | ***** |
| Tokio | +6 | | | ****** |
| Sydney | +7 | | | ******* |

= 12.469‰ GRC Populație



