Ora locală în Bellerive-sur-Allier, Franța
Întrebare: Cât este ceasul la Bellerive-sur-Allier? Răspuns: Bellerive-sur-Allier (Auvergne) este situat în zona de timp "CEST" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +2) și ora de vară activă (+ 1h) ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): duminica, 31. mai 2026, 16:01 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Bellerive-sur-Allier Va trece la timp de iarnă la 03:00, duminica, 25 octombrie 2026. Set ceas: -1 o. Timp rămas: 146 zi, 10 oră (e), 58 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Bellerive-sur-Allier schimbă ora 2026, 2027 (Europe/Paris) »
| Bellerive-sur-Allier info: | |
|---|---|
| Țară: | Franța |
| Valută: | EUR, Euro |
| Continent: | Europa |
| Populație: | ≈ 8 841 = 0.137‰ FRA Populație |
| Elevație: | ≈ 275 m |
| Coordonatele GPS | 46° 6' 58.8" Nord, 3° 24' 12.2" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 5127.7 km (3186.2 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 4879.4 km (3031.9 mi) |
| Limbi: [*2] | Franceză/Franța (+6) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • C,E [*3] |
Set Bellerive-sur-Allier ca oraș implicit
Moment al zilei în Bellerive-sur-Allier acum
![]() 05:59 |
![]() |
![]() 21:29 |
Diferența de timp de la Bellerive-sur-Allier:
| Los Angeles | ********* | | | -9 |
| Ciudad de México | ******** | | | -8 |
| New York | ****** | | | -6 |
| Rio de Janeiro | ***** | | | -5 |
| Londra | * | | | -1 |
| Moscova | +1 | | | * |
| Dubai | +2 | | | ** |
| Mumbay | +3.5 | | | *** |
| Shanghai | +6 | | | ****** |
| Tokio | +7 | | | ******* |
| Sydney | +8 | | | ******** |

= 0.137‰ FRA Populație



