Ora locală în Sokcho, Coreea de Sud
Întrebare: Cât este ceasul la Sokcho? Răspuns: Sokcho (Gangwon-do) este situat în zona de timp "KST" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +9) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 19:32 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Nici o schimbare cunoscută.
» Sokcho schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Seoul) »
| Sokcho info: | |
|---|---|
| Țară: | Coreea de Sud |
| Valută: | KRW, Won |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 89 047 = 1.839‰ KOR Populație |
| Elevație: | ≈ <10 m |
| Coordonatele GPS | 38° 12' 25.2" Nord, 128° 35' 30.5" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 4248.2 km (2639.7 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 5758.8 km (3578.4 mi) |
| Limbi: [*2] | Coreeană/Coreea de Sud (+1) |
| Priză de curent alternativ | 220 V • 60 Hz • C,F [*3] |
Set Sokcho ca oraș implicit
Moment al zilei în Sokcho acum
![]() 05:06 |
![]() |
![]() 19:38 |
Diferența de timp de la Sokcho:
| Los Angeles | **************** | | | -16 |
| Ciudad de México | *************** | | | -15 |
| New York | ************* | | | -13 |
| Rio de Janeiro | ************ | | | -12 |
| Londra | ******** | | | -8 |
| Moscova | ****** | | | -6 |
| Dubai | ***** | | | -5 |
| Mumbay | *** | | | -3.5 |
| Shanghai | * | | | -1 |
| Tokio | | | 0 | |
| Sydney | +1 | | | * |

= 1.839‰ KOR Populație



