Ora locală în Kyonju, Coreea de Sud
Întrebare: Cât este ceasul la Kyonju? Răspuns: Kyonju (Gyeongsangbuk-do) este situat în zona de timp "KST" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +9) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 18:15 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Nici o schimbare cunoscută.
» Kyonju schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Seoul) »
| Kyonju info: | |
|---|---|
| Țară: | Coreea de Sud |
| Valută: | KRW, Won |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 155 237 = 3.206‰ KOR Populație |
| Elevație: | ≈ 45 m |
| Coordonatele GPS | 35° 50' 34" Nord, 129° 12' 42" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 3985.3 km (2476.4 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 6021.7 km (3741.7 mi) |
| Limbi: [*2] | Coreeană/Coreea de Sud (+1) |
| Priză de curent alternativ | 220 V • 60 Hz • C,F [*3] |
Set Kyonju ca oraș implicit
Moment al zilei în Kyonju acum
![]() 05:10 |
![]() |
![]() 19:29 |
Diferența de timp de la Kyonju:
| Los Angeles | **************** | | | -16 |
| Ciudad de México | *************** | | | -15 |
| New York | ************* | | | -13 |
| Rio de Janeiro | ************ | | | -12 |
| Londra | ******** | | | -8 |
| Moscova | ****** | | | -6 |
| Dubai | ***** | | | -5 |
| Mumbay | *** | | | -3.5 |
| Shanghai | * | | | -1 |
| Tokio | | | 0 | |
| Sydney | +1 | | | * |

= 3.206‰ KOR Populație



