Ora locală în Gapyeong, Coreea de Sud
Întrebare: Cât este ceasul la Gapyeong? Răspuns: Gapyeong (Gyeonggi-do) este situat în zona de timp "KST" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +9) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 19:33 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Nici o schimbare cunoscută.
» Gapyeong schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Seoul) »
| Gapyeong info: | |
|---|---|
| Țară: | Coreea de Sud |
| Valută: | KRW, Won |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 55 415 = 1.144‰ KOR Populație |
| Elevație: | ≈ 67 m |
| Coordonatele GPS | 37° 49' 51.6" Nord, 127° 30' 38.1" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 4206.4 km (2613.7 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 5800.6 km (3604.4 mi) |
| Limbi: [*2] | Coreeană/Coreea de Sud (+1) |
| Priză de curent alternativ | 220 V • 60 Hz • C,F [*3] |
Set Gapyeong ca oraș implicit
Moment al zilei în Gapyeong acum
![]() 05:12 |
![]() |
![]() 19:41 |
Diferența de timp de la Gapyeong:
| Los Angeles | **************** | | | -16 |
| Ciudad de México | *************** | | | -15 |
| New York | ************* | | | -13 |
| Rio de Janeiro | ************ | | | -12 |
| Londra | ******** | | | -8 |
| Moscova | ****** | | | -6 |
| Dubai | ***** | | | -5 |
| Mumbay | *** | | | -3.5 |
| Shanghai | * | | | -1 |
| Tokio | | | 0 | |
| Sydney | +1 | | | * |

= 1.144‰ KOR Populație



