Ora locală în Yŏnggwang-ŭp, Coreea de Nord
Întrebare: Cât este ceasul la Yŏnggwang-ŭp? Răspuns: Yŏnggwang-ŭp (Hamgyŏng-namdo) este situat în zona de timp "KST" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +9) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): duminica, 31. mai 2026, 21:21 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Nici o schimbare cunoscută.
» Yŏnggwang-ŭp schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Pyongyang) »
| Yŏnggwang-ŭp info: | |
|---|---|
| Țară: | Coreea de Nord |
| Valută: | KPW, Won |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 21 882 = 0.955‰ PRK Populație |
| Elevație: | ≈ 35 m |
| Coordonatele GPS | 40° 1' 6" Nord, 127° 27' 17" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 4449.6 km (2764.9 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 5557.4 km (3453.2 mi) |
| Limbi: [*2] | Coreeană/Coreea de Nord |
| Priză de curent alternativ | 220 V • 50 Hz • C [*3] |
Set Yŏnggwang-ŭp ca oraș implicit
Moment al zilei în Yŏnggwang-ŭp acum
![]() 05:03 |
![]() |
![]() 19:51 |
Diferența de timp de la Yŏnggwang-ŭp:
| Los Angeles | **************** | | | -16 |
| Ciudad de México | *************** | | | -15 |
| New York | ************* | | | -13 |
| Rio de Janeiro | ************ | | | -12 |
| Londra | ******** | | | -8 |
| Moscova | ****** | | | -6 |
| Dubai | ***** | | | -5 |
| Mumbay | *** | | | -3.5 |
| Shanghai | * | | | -1 |
| Tokio | | | 0 | |
| Sydney | +1 | | | * |

= 0.955‰ PRK Populație



