Ora locală în Kanggye-si, Coreea de Nord
Întrebare: Cât este ceasul la Kanggye-si? Răspuns: Kanggye-si (Chagang-do) este situat în zona de timp "KST" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +9) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): duminica, 31. mai 2026, 21:21 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Nici o schimbare cunoscută.
» Kanggye-si schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Pyongyang) »
| Kanggye-si info: | |
|---|---|
| Țară: | Coreea de Nord |
| Valută: | KPW, Won |
| Continent: | Asia |
| Populație: | ≈ 209 530 = 9.145‰ PRK Populație |
| Elevație: | ≈ 288 m |
| Coordonatele GPS | 40° 58' 10.1" Nord, 126° 35' 6.8" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 4555.4 km (2830.6 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 5451.7 km (3387.5 mi) |
| Limbi: [*2] | Coreeană/Coreea de Nord |
| Priză de curent alternativ | 220 V • 50 Hz • C [*3] |
Set Kanggye-si ca oraș implicit
Moment al zilei în Kanggye-si acum
![]() 05:04 |
![]() |
![]() 19:58 |
Diferența de timp de la Kanggye-si:
| Los Angeles | **************** | | | -16 |
| Ciudad de México | *************** | | | -15 |
| New York | ************* | | | -13 |
| Rio de Janeiro | ************ | | | -12 |
| Londra | ******** | | | -8 |
| Moscova | ****** | | | -6 |
| Dubai | ***** | | | -5 |
| Mumbay | *** | | | -3.5 |
| Shanghai | * | | | -1 |
| Tokio | | | 0 | |
| Sydney | +1 | | | * |

= 9.145‰ PRK Populație



