Ora locală în Aradíppou, Cipru
Întrebare: Cât este ceasul la Aradíppou? Răspuns: Aradíppou (Larnaka) este situat în zona de timp "EEST" [*1] (GMT timp de compensare în ore: +3) și ora de vară activă (+ 1h) ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): Luni, 25. mai 2026, 09:46 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Aradíppou Va trece la timp de iarnă la 04:00, duminica, 25 octombrie 2026. Set ceas: -1 o. Timp rămas: 152 zi, 18 oră (e), 14 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Aradíppou schimbă ora 2026, 2027 (Asia/Nicosia) »
| Aradíppou info: | |
|---|---|
| Țară: | Cipru |
| Valută: | EUR, Euro |
| Continent: | Europa |
| Populație: | ≈ 13 349 = 12.106‰ CYP Populație |
| Elevație: | ≈ 67 m |
| Coordonatele GPS | 34° 57' 5.4" Nord, 33° 35' 31.2" Est |
| Distanța de la * Ecuator: | 3886.2 km (2414.8 mi) |
| Distanța de la * Polul Nord: | 6120.8 km (3803.3 mi) |
| Limbi: [*2] | Greacă modernă (1453-)/Cipru (+2) |
| Priză de curent alternativ | 230 V • 50 Hz • G [*3] |
Set Aradíppou ca oraș implicit
Moment al zilei în Aradíppou acum
![]() 05:35 |
![]() |
![]() 19:49 |
Diferența de timp de la Aradíppou:
| Los Angeles | ********** | | | -10 |
| Ciudad de México | ********* | | | -9 |
| New York | ******* | | | -7 |
| Rio de Janeiro | ****** | | | -6 |
| Londra | ** | | | -2 |
| Moscova | | | 0 | |
| Dubai | +1 | | | * |
| Mumbay | +2.5 | | | ** |
| Shanghai | +5 | | | ***** |
| Tokio | +6 | | | ****** |
| Sydney | +7 | | | ******* |

= 12.106‰ CYP Populație



