Ora locală în Vallenar, Chile
Întrebare: Cât este ceasul la Vallenar? Răspuns: Vallenar (Atacama) este situat în zona de timp "-04" [*1] (GMT timp de compensare în ore: -4) și ora de vară Nu este activ ⇒ Ora locală (în momentul când este generat această pagină): marti, 26. mai 2026, 03:31 Refresh pagina dacă este necesar
schimbă ora
Vallenar Va trece la timp de vară la 00:00, duminica, 06 septembrie 2026. Set ceas: +1 o. Timp rămas: 102 zi, 20 oră (e), 28 minute. (în momentul când este generat această pagină)
» Vallenar schimbă ora 2026, 2027 (America/Santiago) »
| Vallenar info: | |
|---|---|
| Țară: | Chile |
| Valută: | CLP, Peso |
| Continent: | America de Sud |
| Populație: | ≈ 44 895 = 2.681‰ CHL Populație |
| Elevație: | ≈ 388 m |
| Coordonatele GPS | 28° 34' 34.2" Sud, 70° 45' 33.8" Vest |
| Distanța de la * Ecuator: | 3177.4 km (1974.3 mi) |
| Distanța de la * Polul Sud: | 6829.7 km (4243.8 mi) |
| Limbi: [*2] | Spaniolă/Chile |
| Priză de curent alternativ | 220 V • 50 Hz • C,L [*3] |
Set Vallenar ca oraș implicit
Moment al zilei în Vallenar acum
![]() 07:24 |
![]() |
![]() 17:55 |
Diferența de timp de la Vallenar:
| Los Angeles | *** | | | -3 |
| Ciudad de México | ** | | | -2 |
| New York | | | 0 | |
| Rio de Janeiro | +1 | | | * |
| Londra | +5 | | | ***** |
| Moscova | +7 | | | ******* |
| Dubai | +8 | | | ******** |
| Mumbay | +9.5 | | | ********* |
| Shanghai | +12 | | | ************ |
| Tokio | +13 | | | ************* |
| Sydney | +14 | | | ************** |

= 2.681‰ CHL Populație



